Categorized | Belle Air, Bileta Avioni

Belleair me oferta promocionale gjate Shtatorit dhe Tetorit 2013

 • Tirane – Venecia prej 10 shtator deri me 31 tetor duke filluar nga 44.90 nje drejtim taksat e perfshira
 • Venecia – Tirane prej 4 shtator deri me 31 tetor duke filluar nga 44.90 nje drejtim taksat e perfshira

belleair shtator bileta avioni

 • Tirane Piza 18 Shtator deri me 31 tetor duke filluar nga 44.90 nje drejtim taksat e perfshira
 • Piza Tirane 8 Shtator deri me 31 tetor duke filluar nga 44.90 nje drejtim taksat e perfshira

 

 • Tirane Milano 18 Shtator deri me 31 tetor duke filluar nga 54.90 nje drejtim taksat e perfshira
 • Milano Tirane 8 Shtator deri me 31 tetor duke filluar nga 54.90 nje drejtim taksat e perfshira

bileta-avioni-belleair-tetor-milano

Kjo ofertë është e vlefshme për biletat e blera në www.belleair.eu, ose në pikat e shitjes Belle Air 20 ditë para fluturimit dhe vlen vetëm për udhëtimet gjatë periudhës së përcaktuar. Biletat janë të pamodifikueshme, të parimbursueshme dhe nuk mund të anulohen. Vende të limituara. Në çmim nuk përfshihet vlera e komisionit të kartës së kreditit (5 Euro për drejtim, për person).Bagazhi i lejuar është një bagazh stive 15 kg dhe një bagazh dore 8 kg. Në rast të tejkalimit të peshës së lejuar do të aplikohen tarifat përkatëse të mbipeshës (për më shumë shiko FAQ).

 

Sa është numri dhe pesha e bagazheve të lejuara pa pagesë dhe sa duhet të paguaj po e tejkalova?
Në fluturimet e Belle Air lejohet të merrni në kabinë pa pagesë vetëm 1 (një) bagazh dore, dimensionet e të cilit duhet të mos kalojnë shumen prej 116 cm (thellësia 55+ lartësia 40+ gjeresia 20), ndërsa pesha të arrijë jo me tepër se 8 kg. Pesha e bagazheve në stivë të lejuar pa pagesë është 1 (nje) bagazh deri ne 15 kg. 
Pasagjeret kane te drejte te marrin edhe bagazhe te tjerane ne stive kundrejt pageses deri ne 5 (pese) cope dhe  maksimumi I peshes se lejuar eshte 75 kg per pasagjer, kjo duke perfshire edhe bagazhet e medha apo pajistjet sportive
Për artikujt të cilet nuk lejohen, referojuni pikës (v) të këtij kapitull.

Cili eshte limiti i peshes per bagazhin e stives? Sa duhet te paguaj ne rastin e tejkalimit?
Për arsye të sigurisë në punë të punonjësve që merren me bagazhet në aeroporte, pesha maksimale e çdo bagazhi në stivë nuk duhet të jetë me shume se 32 kg për bagazh. 

Pagesa ne Aeroport:   Bagazhi shtesë pervec  atij qe do te paguhet në piken e shitjes ne aeroport do te kushtoje  60 euro / copë dhe nuk duhet të kalojë peshen 15 kg për copë. Çdo kg përtej 15 kg te lejuar, qe paguhet në aeroport kushton 10 EUR / kg.

Pagesa Online:
Çdo kg përtej 15 kg te lejuar qe do te paguhet online kushton 5 EUR / kg.
Për pagesat online, ju lutem kontaktoni numrin e Call Centre +355 42 390 390

Cili eshte limiti i permasave dhe peshes per bagazhin e dores?
Cdo pasagjer lejohet te marre ne bord vetem 1 (nje) bagazh dore me peshe deri ne 8 kg. Permasat e bagazhit duhet te mos kalojne shumen prej 116 cm (thellësia 55 + lartësia 40 + gjeresia 20).
Cilat janë të drejtat e fëmijëve për bagazh?
Fëmijët mbi 2 vjeç kanë të drejtat për bagazhet njëlloj si të rriturit. 

Foshnjat sa pa mbushur 2 vjeç nuk kanë të drejtë bagazhi, përveçse të shoqërohen deri në kabinë me karrocën e tyre, e cila gjatë fluturimit qëndron në stivë e i vihet në dispozicion sapo avioni mbërrin në destinacion.

Incoming search terms:

7 Responses to “Belleair me oferta promocionale gjate Shtatorit dhe Tetorit 2013”

 1. Demlush says:

  Jam i interesuar per udhetim vajtje-ardhje me avion per Bruksel, pas date 12 shtator 2013, lutemi te na jepni noj informacion mbi cmimet e biletave per ato dite. Gjithe te mirat

 2. eni muho says:

  pershendeje jam e interesuar per nje udhetim ne lozano te zvicres udhetimin e do e bej kete jave me thoni dt dhe cmimin per nisje nga shqiperia ose prishtina.
  pres pergjigje faleminderit

 3. sajmir says:

  ne cfare ore eshte nisja tirane bari itali me 30 shtator edhe sa kushton bileta vetem vajtje

 4. neron says:

  prsh sa kushton per paris 1 jav udhetimi me avion

 5. nexhat says:

  nexhat maxhuni kerkoj nje bilet prej suedis per ne kosov kthyse dhe sa kushton

 6. nexhat maxhuni says:

  jam nexhat maxhuni kerkoj bilet kthyse prej suedie per ne kosov dhe sa kushton

 7. bajram says:

  pershendetje, ju lutem na njoftoni se amundemi me udhtue me bileten qe kem kthyese,zyrich prishtin prishtin zyrich,per daten.1.12.2013 ne ora 6 te menxhesit
  me respekt
  B.Maliqi
  Gjilan Kosove

Trackbacks/Pingbacks


Leave a Reply

Rezervo Bileten

Recent Search Terms

bileta turqi shqiperi, bileta avioni me ulje cmimi, agjensi turistike me avion per athine, bilet udhtimi nga gjermania ne kosov, dt 11 2017 trageti dures bari, transporti i avjonave, athin- sarand autobus araret e nisjes, linj atobuzi athin sarand, voli verona tirana, bileta avioni te lira, erlitrevell bileta avioni tiran napoli vajtje ardhje, zyrat e alitalia ne shqiperi, vajtje ardhje cmimi bilete avioni, pronotim bilete vajtje ardhje shqipri greqi cmimi, pronotim bilete shqipri greqi cmimi, agjenci fluturimesh torino tirana, alvavel elbasan cmim, agjencia udhetimi ne lushnje, aier albania, linjat tiran athin, linjat selanik athin, orar avioni nju jork- stamboll date 06 dhjetor 2017, kompanija e biletave myzku, blu panorama bileta avioni për muajin janar 2018, 18 12 2017 bilet avioni tiran-rodos, linj avionash per usa, bileta avjoni 2017, bileta avjoni, bileta autobuso durres napoli, bileta avioni shqiperi itali, bileta avioni, bileta avioni tirane milano, 2017 bileta tirane suedi, biletAt tiran piza, bileta avioni selanik brussels, bileta avioni te lira nga selaniku bruksel lahanasi, bileta avioni te lira nga shiprija belgjik, bileta te lira nga londra ne tirane, bileta udhetimi tirane frankfurt, linjat me te lira ajrore, biletat e avionit tirane verona, bileta avjoni per stokoln, fotografit e avionave, avioni ne prishtin, Tirana international Airport, yhs-fh_lsonswrow, bileta avjoni greqi, oraret e fluturimeve rinas, bileta avioni tirane cuneo dhjetor 2017, bileta avioni rinas bari