FlyAlbania OFFERTE SPECIALI 18.12.2013 Milano Verona Bologna Tirana 69 Euro

OFFERTE SPECIALI 18.12.2013 — NEW

Milano – Tirana 69.–EUR FlyAlbania

Verona – Tirana 69.–EUR Fly Albania

Bologna – Tirana 69.–EUR FlyAlbania by Max Travel.al

Posted in Avio Kompanite, FlyAlbania2 Comments

Falimenton BelleAir

Kompania Belle Air, e kontaktuar ka njoftuar se për shkak të “situatës së përgjithshme ekonomike, rënies së fuqisë blerëse, reçesionit në tregjet kryesore ku operon kjo kompani, si edhe bllokimit prej më se 18 ditësh të të gjitha llogarive bankare të kompanisë Belle Air”, kjo kompani është detyruar të pezullojë përkohësisht fluturimet e saj.

Në sqarimin, Belle Air sqaron se gjatë kësaj periudhe kompania Belle Air do të rinisë një proçes ristrukturimi për t’u rikthyer së shpejti me shërbime dhe çmime më të lira në tregun shqiptar.

20:31 – Pas anulimit të fluturimit nga kompania ajrore “Belle Air”, të paktën 200 pasagjerë shqiptarë ndodhen të bllokuar në aeroportin e Veronës në Itali.

Ndërkohë, siç mund të shihet në foton e mësipërme, Aeroporti i Tiranës, ka njoftuar anullimin e fluturimeve të kësaj kompanie nga Bari dhe Bergamo, të caktuara në oraret 22:20 dhe 22:40.

Pasagjerët ndodhen aty prej orës 14:30, ndërsa fluturimi për në Tiranë, që u anulua, ishte shënuar në orën 17:35 minuta.

Gjithashtu, vijnë informacione se ne aeroportet në Bari dhe Bergamo janë në pritje edhe pasagjerët e Belle Air që presin për t’u nisur për Tiranë ndërkohë që udhëtimet janë anuluar.

kemi tentuar të kontaktojë me zyrtarë tëkompanisë por deri më tani nuk ka arritur ndërsa nga numrat e Call Center-it të Belleair, na kanë thënë se “kompania ka njoftuar pasagjerët për anulimet”, pa dhënë detaje për arsyet e anulimit të fluturimeve.

Nuk është hera e parë që Belleair ka përjetuar situata të ngjashme. Edhe muaj më parë, pasagjerët e Belle Air kanë përjetuar anulime të paparalajmëruara të fluturimeve por si duket këtë herë situata është shumë më serioze pasi flitet për 4 milion euro borxhe të kompanisë, shumë kjo që mund ta detyrojë kompaninë të shpallë falimentin.

belle-air_2096924697_n

Posted in Belle Air1 Comment

belleir air albania

airalbania-belleair

Vajtja [ Tirana – Ancona ] 21-08 LZ 241 241,70 EUR
Vajtja [ Tirana – Ancona ] 22-08 LZ 241 221,70 EUR
Vajtja [ Tirana – Athens ] 21-08 LZ 987 131,70 EUR
Vajtja [ Tirana – Athens ] 23-08 LZ 987 131,70 EUR

Vajtja [ Tirana – Milano BGY Orio Al Serio ] 20-08 LZ 431 241,70 EUR
Vajtja [ Tirana – Milano BGY Orio Al Serio ] 21-08 LZ 755 291,70 EUR
Vajtja [ Tirana – Milano BGY Orio Al Serio ] 22-08 LZ 755 251,70 EUR

Vajtja [ Tirana – Bologna ] 20-08 LZ 931 206,70 EUR
Vajtja [ Tirana – Bologna ] 21-08 LZ 931 206.70 EUR
Vajtja [ Tirana – Bologna ] 22-08 LZ 931 216,70 EUR Continue Reading

Posted in Belle Air1 Comment

Airone Bileta Avioni nga Tirana per Milano, Pisa dhe Venezia

air one air albania19/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 328.00
21/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 238.00
22/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 278.00
23/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 238.00
24/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 278.00
25/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 328.00
26/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 238.00
27/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 328.00
28/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 238.00
29/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 238.00
30/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 238.00
31/gusht/2013 Tirana – Milano – Malpensa 238.00

19/gusht/2013 Tirana – Pisa Toscana 182.00
21/gusht/2013 Tirana – Pisa Toscana 182.00
23/gusht/2013 Tirana – Pisa Toscana 262.00
25/gusht/2013 Tirana – Pisa Toscana 222.00
26/gusht/2013 Tirana – Pisa Toscana 222.00
28/gusht/2013 Tirana – Pisa Toscana 262.00
30/gusht/2013 Tirana – Pisa Toscana 182.00

20/gusht/2013 Tirana – Venezia 220.00
22/gusht/2013 Tirana – Venezia 270.00
24/gusht/2013 Tirana – Venezia 240.00
27/gusht/2013 Tirana – Venezia 180.00
29/gusht/2013 Tirana – Venezia 300.00
31/gusht/2013 Tirana – Venezia 170.00

Posted in Avio Kompanite6 Comments

Turizëm seksual edhe në Shqipëri

Ndonëse turizmi seksual në vendin tonë nuk është i organizuar, nuk përjashtohet mundësia e ushtrimit të tij edhe te ne”. Deklarata është bërë nga ish-drejtori i Politikave Shëndetësore në Ministrinë e Shëndetësisë, njëkohësisht mjek infeksionist, Pëllumb Pipero. Sipas tij, kjo ndikon në rritjen e të prekurve nga Infeksionet Seksualisht të Transmetueshme, ndërsa vihet re se ai është 2-3 herë më i lartë më muajt e verës. Në këtë intervistë dhënë për “Gazeta Shqiptare”, Pipero shprehet gjithashtu se në këtë periudhë të vitit shtohen edhe marrëdhëniet seksuale rastësore. Duke marrë parasysh këtë fakt, ai apelon për përdorimin e prezervativëve, si e vetmja mënyrë për të evituar prekjen nga këto infeksione.

maxresdefault Continue Reading

Posted in Agjencionet Turistike0 Comments

Vendi pranë dritares, i rrezikshëm për shëndetin

Përballimi i një fluturimi shumë të gjatë, duke qëndruar pranë dritares së aeroplanit, mund të rrisë rrezikun e trombozës së venave. Kjo gjë është zbuluar nga një kërkim i Kolegjit Amerikan të Mjekëve të Kraharorit (ACCP). Për personat që bëjnë vazhdimisht udhëtime të gjata, qëndrimi në këtë pozicion rrit faktorin individual të rrezikut. Ky është një element i cili duhet të merret në konsideratë në momentin që merrni medikamente për një sëmundje të caktuar. Faktorët e tjerë të rrezikut të cilët duhet t’i keni parasysh janë mosha (të qenët i moshuar), shtatzënia dhe përdorimi i pilulave kontraceptive.

air-france-seatEkspertët kanë zbuluar gjithashtu se e ashtuquajtura “sindroma e klasës ekonomike” është thjesht një legjendë. Në fakt, rreziku i zhvillimit të një mpiksjeje gjaku gjatë një fluturimi mbi një distancë të gjatë është i njëjtë si për ata që qëndrojnë në vendet me të mira, të klasit të parë, ashtu edhe për ata që qëndrojnë në ato më pak të mira, apo ekonomike. Këtë e konfirmon edhe dr. Mark Crowther nga Universiteti i McMaster, Ontario. Continue Reading

Posted in Agjencionet Turistike0 Comments

13 Gabimet që duhen shmangur kur jeni me pushime

Dëshironi të jeni turisti i zgjuar apo ai që prenoton një situatë stresuese në vendin më të shtrenjtë dhe më të bukur?

Çdo njeri që ka marrë valixhet dhe është nisur për diku, i ka bërë të paktën një herë gabimet e mëposhtme.

1. Paketimi i tepërt

Përpiquni të udhëtoni sa më lehtë. Merrni me vete vetëm veshjet që mund t’ju duhen, por mos e ekzagjeroni. Valixhet e tepërta do t’ju shkaktojnë stres dhe do t’ju pengojnë të qetësoheni. Çelësi për të shmangur gabimin e paketimit të tepruar, është të merrni me vete gjërat që mund t’i përdorni njëkohësisht për ngjarje të ndryshme.images

2. Përmbajtja ndaj blerjeve

Një nga format e vërtetuara shkencërisht për relaksim janë blerjet. Nëse jeni me pushime dhe pëlqeni diçka, mos e mendoni dy herë, blijeni. Ky është një nga gabimet më të shpeshta të turistëve. Nuk do të ktheheni përsëri tek ai dyqan për ta marrë më vonë, nuk do ta gjeni askund tjetër dhe as më lirë, ndajeni mendjen: blijeni.

Continue Reading

Posted in Agjencionet Turistike0 Comments

U ndalua nga policia e Rinasit me vizë kubane, fiton dëmshpërblim

Gjykata ka pranuar t’i japë rreth 50 mijë euro. Policia dyshonte se dokumentet ishin të falsifikuara

Dyshonin se do të shkonte ilegalisht në SHBA nëpërmjet Kubës, e bllokojnë në aeroport, dhe pas padisë për dëmshpërblim, policia e Rinasit është gjobitur me rreth 5 mijë euro. Kjo është historia e Alban Kastratit, i cili është kapur në vitin 2010 në Rinas, pas dorëzimit të dokumenteve përkatëse për të shkuar në Kubë. Për këtë çështje, agjentët e policisë e kanë shoqëruar në dhomat e izolimit, ndërsa çështja shkoi edhe në prokurori.

cuba-tourist-card Continue Reading

Posted in Agjencionet Turistike0 Comments

Valixhet e tejmbushura të femrave për pushime

Prej kohësh meshkujt janë mahnitur nga sasia e veshjeve që femrat marrin me vete në pushime dhe kanë parë me dëshpërim se sa para i ka kushtuar ky tejkalim i peshës së lejuar në aeroporte. Për të mos llogaritur kohën e nevojshme për paketim, shpaketim në hotel dhe përsëri paketim për t’u nisur në shtëpi. Por tashmë është zyrtare: Femrat marrin me vete më shumë se sa u duhet. Shumica e femrave veshin vetëm një nga tre rroba që kanë marrë me vete në valixhen e pushimeve. Sasia e sendeve që mund t`i duhet një femre është 57, për pushimet që zgjasin nga 2-3 javë. Pavarësisht kësaj, femrat paketojnë plot 150 sende, duke filluar që nga: fundet, bluzat, veshmbathjet, rrobat e banjos, takat dhe pizhamet.

baggage

Continue Reading

Posted in Agjencionet Turistike0 Comments

Gjërat po lëvizin në drejtimin e duhur në Shqipëri

Shqipëria është vendi më i fundit i Ballkanit që kërkon t’i bashkohet Bashkimit Europian. Për ta bërë këtë duhet të bindë Brukselin se ka luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar. Brigjet e saj të zhveshura dhe malet e pashkelura, duket sikur rrëfejnë izolimin e këtij vendi, i cili vuajti regjimin komunist për një gjysmë shekulli. Në kohën e komunizmit, kanali i Korfuzit ishte si një tunel, ku në fund mund të gjeje dritën e kërkuar. Shumë shqiptarë të dëshpëruar tentuan të kalonin kufirin përmes këtij kanali, duke u përpjekur ta kalonin me not dhe të maskuar me goma automjetesh, disa ia dolën, disa të tjerë jo.Kur komunizmi më në fund u dhemb, Shqipëria hyri në një tjetër kolaps, atë të vitit ’97. Shqipëria u bë vendi i fundit në Ballkan që hyri në luftë civile në përpjekje të dëshpëruar për të gjetur demokracinë e vërtet.

sarande

Por çfarë imazhi ka sot Shqipëria? Për shumë vende në Europë mbetet i njëjti imazh pozitiv, por ky zgjat derisa shkel në këtë vend. Tashmë e gjithë riviera me bunkerë i përket së shkuarës. “Mirë së vini në rivierën shqiptare”, kjo është ajo që të pret tashmë në vijën bregdetare, çadra dielli dhe plazhe. Në të gjithë vijën ka plazhe dhe lulëzojnë bizneset dhe dyqanet, të cilat kanë gjithçka që u duhet turistëve. Ka gjelbërim dhe palma, ka shabllone, parqe ujore, varka dhe mjete lundruese për të gjitha moshat, si edhe apartamente e hotele nga më të mirët. Ka gjithashtu edhe shumë automjete të shtrenjta. Era, një shqiptare mjaft e bukur me flokë të zinj, punon si udhërrëfyese dhe shoqëruese për turistët e huaj, të cilët duan të mësojnë më shumë për Shqipërinë e re. Një herë e një kohë, gjuha e saj e dytë ishte rusishtja, por tani është anglishtja dhe ajo e flet mjaft mirë. Shqipëria zhvilloi zgjedhjet parlamentare më 23 qershor dhe Era është mjaft e kanëaqur me rezultatin. Continue Reading

Posted in Agjencionet Turistike0 Comments

Rezervo Bileten

Recent Search Terms

bileta te lira avioni, bileta avioni, bileta avioni te lira, bileta avioni bergamo tirana cmimi 25 shkurt 1018, bileta avioni tiran bergamo, linja direkte nga tirana per ne greqi 2018, bilete avioni blu ekspres tirane verona nje person vajtje date 16, detroit vjene tirane round trip, axhensi turistike ne tirane, bileta avioni tirane ljubjane, Bileta avjoni Athine Tirane, largesia tirane - prishtin, avione nga croazia ne tiran, Linja ajrore verona-tirana 06 02 2017, fluturime nga londra ne tirane qershor 2018, agjensia e udhetimeve, agjensi udhetimesh, bileta avjoni itali norvegji, sa vlen nje bilet avjoni per gjermani, avjon, bileta tiran prag, tirane heraklion bileta avioni, poloni m@hotmail it mail, bilet per gjermani shkurt 2018, tirane paris oraret e avionave, agjensi udhetimesh me avion, bileta avioni tirane-milano, numri I telit ajropoti tirana, agjensi tristike ne vlore, aeroporti rinas oraret, Blu Panorama Tirane Milano muaji Qershor, oferta udhetimi me avjon per muajin shkurt, fluturime direkte per ne rodos 2018, bileta te lira ajrore Budapest- Podgorice, bilet avioni bolonj tiran, agjensi udhetimi tiranr ancona, bilet avioni torino tirana, bileta e aeroplanit për shtutgart, xania tiran bileta avioni, rinas gjermani biletat, sa kushton bilaeta milani torana, @yahoo, kalemi travel bileta avjoni, bileta avioni athine tiran data 9 deri 12, bileta autobusi shkoder itali, konkurrenca monopolistike ne shqiperi, bileta avioni per itali cmimet, aeroporti franfurt ne gjermani, agjensi turistike ne durres, bilete avioni madrid tiran